Jdi na obsah Jdi na menu
 


13. 6. 2010 - DĚTSKÝ DEN

13. 6. 2010

 

 

Za slunného odpoledne, dne 13. června 2010, proběhl na výletišti DĚTSKÝ DEN. Akce začala ve 14:00 hodin. Starosta sboru Zdeňek Švaňhala přivítal návštěvníky a kapelu. A první děti už dostávaly od Monči Hladké a Evči Masaříkové do ruky papír s jejich jménem, seznamem disciplín a lístkem do tombole. Po obdržení papírku se vydaly děti na dlouhou cestu, kde měly zdolat šest disciplín. Na každém stanovišti byla pro děti nachystána sladká odměna a kolem půl čtvrté hodiny vyhlašoval velitel sboru Karel Handlíř tombolu.

Jako první disciplína byla střelba ze vzduchovky, o kterou se postaral Roman Bucal a Svaťa Piňos. Na druhém stanovišti na ně čekala Martina Handlířová a Ivetka Badálková, která dětem pomáhala s házením míčků do dřevěného klauna. Třetí disciplínu si nachystala Štěpánka Handlířová a jednalo se o házení kroužků na dřevěnou tyčku. Čtvrtá disciplína obsahovala hod šípek na terč, o toto stanoviště se postarala Dana Handlířová a Liba Masaříková. V páté disciplíně měly děti sestříknout tři plechovky. Džberovku vodou doplňoval a pumpoval Lukáš Smejkal a Jarda Skalička. Šestá stanice a konečná byla šplh na laně, u které asistoval Martin Robert Scott a fajfky zapisovala jeho manželka.

Ještě jednu atrakci si pro děti připravil Kuba Hrazdil, který představil kamion na ovládání. Během odpoledne si mohli dospělí a děti opéct špekáčky nad ohněm nebo koupit v udírně klobásu, kterou připravil Karel Hladký, a zavítat do šenku, kde je obsloužila Danka Slavíčková a Radek Tichý. Po celou dobu akce k poslechu a tanci hrála skupina „Mira Band“.

Velké poděkování patří hlavně všem organizátorům a ostatním, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na této akce. A nesmíme zapomenout poděkovat sponzorům, bez kterých by nebyla tak bohatá tombola. Přispěli: Moto-laky p. Michal Macourek, Prodej krmiv manželé Křemečkovi, Zednické práce p. Jan Chaloupka, Hostinec + obchod manželé Oberraitrovi, Montáž oken p. Pavel Krátký, Vodo-topo f. Masařík a synové, Obecní úřad Nevojice, stolařství p. L. Smejkal, Drogerie manželé Jirkovi, Elektro-práce p. Josef Ivanov, Unitekno p. Jakab a Obchod Dobroč. p. Hájek.

 

 

          S pozdravem SDH Nevojice