Jdi na obsah Jdi na menu
 


19. 7. - 23. 7. 2010 - hasičský tábor v Nesovicích

19. 7. 2010

 

 Stručný přehled dění na hasičském táboře v Nesovicích

 

Od 19. července do 23. července 2010 se uskutečnil hasičský tábor u koupaliště v Nesovicích . Tuto akci pořádal SDH Nesovice.

M. Handdlířová sestavila seznam vedoucích a dětí, které chtěli jet z Nevojic. Táboru se zúčastnili: Martina Handlířová, Míša Malíková, Evička Masaříková, Míša Čumbová, Eliška Rybnikářová, Terezka a Verunka Švaňhalová, Ilonka a Pavča Chýlková, Ondra Malík, Danielka Krátká a Michal Krafka.

V pondělí 19. července o půl 9 hod. jsme byli už všichni připraveni k odjezdu. Od hasičské zbrojnice na místo táboru nás hasičským autem odvezl velitel sboru p. Handlíř a osobní autem p. Švaňhal. Nesovičtí hasiči tam už čekali. Postavěli jsme si na předem určeném místě stany. Vedoucí rozhodli o rozdělení dětí do družstev. Družstvo z Nevojic se zachovalo v původním sestavení. Kolem 12 hod. jsme dostali vynikající oběd a pak si každé družstvo nakreslilo vlajku se svým názvem – Marťánci (to jsme byli my J), Neandrtálci, Ohnivá 3 a Ačánci. Počasí nám zatím nepřálo. V 19 hod jsme dostali večeři.

Druhý den začal v 7 hod. budíčkem, následovala rozcvička, hygiena a snídaně(tak to probíhalo každý den). Ráno jsme se věnovali vyrobení loga na tričko (ukázky na fotkách) a odpoledne soutěžím ve vodě. Večer blýskalo a pršelo, tak jsme se pod stříškou koupaliště dívali na fotky SDH Nesovice.

Ve středu jsme jeli na výlet. Náplní výletu byla Mohyla Míru. Fotky, dokumenty a videa nás vrátili skoro o 200 let zpět do Napoleonské doby, přesněji do roku 1805, kdy proběhla Bitva u Slavkova. Zbytek odpoledne jsme strávili na koupališti.

Čtvrtek proběhl ve znamení příprav na večerní karneval a stezku odvahy. Ráno jsme si vyráběli masky. Naše družstvo si vyhotovilo marťanská tykadla a oblečky, jiní třeba doplňky na princezny, staré babky atd. Kolem 11 hod. naše skupinka uskutečnila program her. Začali jsme hrou „Adam a Eva“, následovalo „Obmotávání a strhávání toaleťáku“ a další zábavné hry (každé družstvo si během týdne muselo nachystat svůj program her). Odpoledne jsme opět dováděli ve vodě. K večeru začal karneval a poté stezka odvahy, na které však "bubákovala" hodná strašidýlka, takže obavy dětí se brzy rozplynuly.

V pátek jsme si sbalili oblečení a stany, kolem 12 hod. proběhlo předávání diplomů (třeba za skok do vody, za statečnost, atd.) s bonbony a nějakou maličkostí. A během čekání na rodiče jsme se šli ještě očvachnout do vody. V 15 hod. tábor skončil.

Táborový čas se nám velmi líbil, byli jsme moc rádi, že jsme se zúčastnili a snad příští rok hasiči z Nesovic uspořádají další.

Několik fotek: http://cz.fotoalbum.eu/sdhnevojice/a505251